Načítavam...


História E-bike


Elektrické bicykle, elektrobicykle sú bicykle poháňané integrovaným elektromotorom. Existujú rôzne prevedenia týchto bicyklov, na využitie v meste, do práce, do lesa a terénu, na dlhé výlety, skladacie vhodné do auta alebo vlaku, prípadne na dovolenku.

E-bicykle používajú nabíjateľné batérie a môžu jazdiť rýchlosťou 25 a viac km/h, v závislosti od zákonov krajiny, v ktorej sa predávajú.
 
Históriu e-bike tvorili brilantní a vášniví vynálezcovia, ktorí sa svoj zámer snažili horlivo uskutočniť. Bohužiaľ, videlo to k mnohýmu zlyhaniam, niekedy až tragickým.

V deväťdesiatych rokoch 20. storočia boli elektrické bicykle dokumentované v rôznych amerických patentoch.
Produkcia vzrástla od roku 1993 do roku 2004 o 35%. Do roku 2001 sa termíny e-bike, power bike, pedelec, pedal-assisted a power-assisted bicykel bežne používali na označenie e-bicyklov.

Využitie elektrického bicykla po celom svete zaznamenalo rýchly rast od roku 1998. V roku 2016 sa denne používalo 210 miliónov elektrických bicyklov na celom svete.

E-bicykle môžu byť užitočnou súčasťou programov kardiálnej rehabilitácie, keďže odborníci v oblasti zdravotníctva často odporúčajú, aby sa v počiatočných štádiách používal stacionárny bicykel. Vyžadujú menej srdcovej námahy pre tých, ktorí majú problémy so srdcom.

E-bicykle môžu tiež poskytnúť zdroj cvičení pre jednotlivcov, ktorí majú ťažkosti s cvičením po dlhšom čase, pretože motor môže umožniť jazdcovi krátke prestávky z pedálovania a tiež poskytnúť dôveru, že budú schopní dokončiť zvolenú cestu bez toho, aby boli príliš unavení.

Elektrobicykle sú vozidlá s nulovými emisiami, pretože "nevypúšťajú" žiadne vedľajšie produkty spaľovania a vo všeobecnosti sa považujú za environmentálne žiaduce v mestskom aj horskom prostredí.